חליטת צמחים המסייעת לעיכול בריא של הילד והפעוט. חליטת "עיכולון" של אליסיום הינה חליטה המסייעת בהרגעת כאבי בטן טורדניים, ומשפרת את היציאות.

בבונג פרחים (קמומיל)- הוא צמח המרגיע את מערכת, מומלץ לשימוש בכאבי בטן, מצבי חרדה ונדודי שינה. במצבים של דלקתיות במערכת העיכול ובעיות עיכול כגון גסטריטיס

ו- IBD,הצמח מרגיע ומחטא. כמו כן הקמומיל יעיל במצבים של גזים ועוויתות במערכת העיכול. ניתן להשתמש בו לשטיפת פה וכניקוי עיניים במצבי דלקת. קמומיל הוא מרגיע עדין ומומלץ לשימוש במצבי חרדה ונדודי שינה. 

זרעי שומר- מוכרים בסגולותיהם הייחודים בעיקר כמטיבים עם פעילות מעיים לא תקינה, הפגת גזים, הפחתת נפיחות ועוד יתרונות בריאותיים רבים. שומר מחמם, מרפה כיווצים, משחרר את הקיבה, מחטא, משתן ומניב חלב (ולכן גם מצוין לנשים מניקות). משתמשים בשומר במצב של קשיי עיכול עם גזים ועויתות מעיים, הפרעות מעיים, כאבים קיבה עם תחושת שובע ונפיחה, בחילות ושיהוקים. השומר נמצא בשימוש ברפואת צמחי מרפא מזה אלפי שנים,  משתמשים בזרעים (פירות), בעלים, בגבעול טרי ובשורש.

מעבר לכך לשומר יתרונות בריאותיים מגוונים.

פקעות זנגביל (ג'ינג'ר)- או בשמו הלועזי ג'ינג'ר נחשב כצמח חשוב ומרכזי ברפואת צמחי המרפא כבר אלפי שנים, במיוחד ברפואה הסינית.השימוש בזנגביל הוא בשורש. ולו טעם לימוני חזק ואופייני. יתרונות הבריאותיים רבים, הוא מעכב התכווצויות בקיבה, מחזק את שכבת הרירית בקיבה, מסייע בהפרעות עיכול עם גזים, מפחית הקאות, נוגד דלקת, לוחם בחיידקים, חוסם רעלנים מסוימים מלגרום למוטציות ב- DNA ובכך מונע סרטן ועוד..

עלי סטיביה- יותר מ-1,500 שנה השתמשו תושבי פרגוואי ומדינות נוספות בדרום אמריקה בצמח הסטיביה כמרפא לסוכרת ולמחלות חניכיים. מאות שנים גם השתמשו בו לריפוי מחלות אחרות, ביניהן בעיות של סוכר בדם. למעשה, מחקרים הראו כי הסטיביה מייצב או מוריד את רמות הסוכר, תורם למניעת חורים בשיניים ועשוי להועיל גם בטיפול ביתר לחץ דם. ברפואת הצמחים המודרנית נהוג לשלב את תמצית הצמח בפורמולות הכוללות תמציות צמחים בעלות טעם חזק במיוחד, או בפורמולות המיועדות לילדים, על מנת לשפר את טעמו של התכשיר.